Olej makadamia

|

Olej bogaty jest w witaminę A, witaminy z grupy B ( B1, B2, B3 ) oraz witaminę E, zawiera lecytynę, fenole oraz wiele składników mineralnych. Obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych w oleju makadamia sprawia, że znajduje on szerokie zastosowanie w kosmetyce. W oleju tym występuje kwas oleinowy w ilości do 67% i palmitynowy do 10%.
Wykazuje działanie antyoksydacyjne, chroniąc komórki przez działaniem wolnych rodników. Olej makadamia działa antybakteryjnie, regeneruje komórki oraz chroni przed działaniem promieniowania słonecznego.
Olej makadamia sprawdza się rewelacyjnie nie tylko jako kosmetyk. Zarówno olej, jak i orzechy makadamia, znajdą zastosowanie również w kuchni. Nie dość, że podkreślają one smak wielu potraw, to jeszcze są niezwykle zdrowe!
Olej makadamia to prawdziwa uczta dla smakoszy. Ma wyjątkowy, nieco słodkawy smak. Pasuje do wielu potraw i może stanowić wspaniały przyczynek do eksperymentów kulinarnych. Świetnie sprawdza się zarówno na zimno – np. w sałatkach, jak i na ciepło – do smażenia(temperatura dymienia 198 stopni), gotowania, a nawet pieczenia.
Olej makadamia podkreśla smak wszystkich słodkości. Można go dolewać do kawy latte, dodawać do wszelkiego rodzaju ciast i ciasteczek, zwłaszcza orzechowych. Kilka malutkich kropelek oleju zmieni nie do poznania smak koktajlu bananowo-ananasowego